Cztery osoby podejrzane o morderstwo w Gołkowicach Dolnych trafią do aresztu

09.10.2017

Sąd wydał pozytywną decyzję w sprawie wniosku nowosądeckiej Prokuratury Rejonowej – informuje prokurator Jarosław Łukacz. Chodzi morderstwo mężczyzny, którego ciało zakopane tuż przy wałach Dunajca odnaleziono w środę (04.10).

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pięciu zatrzymanych przez policję podejrzanych. – Trzy z tych osób dostały zarzut bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a także zbezczeszczenia zwłok – wyjaśnia prokurator Łukacz. – Jedna osoba zatrzymana otrzymała zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, oraz zabójstwa dokonanego przez osobę, która wcześniej była już skazana za zabójstwa – dodaje.

Te osoby najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Piąta z zatrzymanych osób dostała zarzut nieudzielenia pomocy. Na razie znajduje się pod dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Ciało mężczyzny zostało poddane sekcji zwłok w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prokuratura czeka teraz na opinię dotycząca charakteru obrażeń i przyczyny zgonu.

Przypomnijmy, że w Gołkowicach kilka dni wcześniej (27 września) w pobliżu stacji benzynowej odnaleziono ciało innego mężczyzny. Prokuratura na razie nie wiąże obydwu spraw, chociaż mieszkańcy sugerują, że sprawcą może być ta sama osoba. W sprawie zmarłego 47-latka prowadzone jest śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Posłuchaj:
Jarosław Łukacz
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN