Trzy osoby z zarzutami w sprawie skażenia wody w Łapanowie

19.02.2018

To już pewne – są trzy osoby z zarzutami prokuratorskimi w sprawie skażenia Stradomki. Wracamy do efektu postępowania po zatruciu wodociągu w Łapanowie.

Według śledczych odpowiadają za to dwaj właściciele ubojni położonej na terenie gminy oraz urzędnik odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie gminnej oczyszczalni.

Ponad rok temu zamknięto wodociągi w gminie Łapanów. W wodzie wykryto groźną bakterię – zgorzel gazową. Kiedy prokuratura wszczęła postępowanie okazało się, że za zatrucie odpowiedzialna jest gminna oczyszczalnia ścieków. Jak przyznaje Mieczysław Sienicki z tarnowskiej prokuratury okręgowej, dwaj właściciele ubojni mieli do oczyszczalni wpuszczać ścieki przemysłowe. Pozwalać miał na to pracownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych. – Przyjmował do oczyszczalni ścieków ścieki przemysłowe w ilościach znacznie przekraczających możliwości ich utylizacji przez urządzenia pracujące w zakładzie – mówi Mieczysław Sienicki.

Mieszkańcy przez miesiąc nie mieli wody w kranach. Całą sprawą są zbulwersowani. – No ciężko było. Nikt nie wiedział skąd to skażenie się wzięło, były pewne przypuszczenia – mówi mieszkanka Łapanowa.

Podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN