Ostatni dzień na opinie w sprawie obwodnicy Lisiej Góry – czy droga powstanie? [WIDEO]

21.03.2018

Dziś mija termin składania wniosków, protestów i opinii w sprawie planowanej obwodnicy Lisiej Góry. Później decyzja środowiskowa dająca zielone światło dla powstania nowej drogi. Co zrobią władze?

Wójt Lisiej Góry Arkadiusz Mikuła, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że mimo protestów części mieszkańców, którzy nie chcą mieć obwodnicy pod oknami, droga powinna powstać. – Wpływają wnioski w dwie strony. To nie jest tak, że obwodnica ma tylko przeciwników – mogę nawet stwierdzić, że tych zwolenników jest o wiele więcej. Wygląda na to, że na ten moment jest to najlepszy z możliwych przebiegów. Świat się zmienia, przybywa nam mieszkańców, gmina musi się rozwijać – komentuje Arkadiusz Mikuła.

Zdaniem wójta Lisiej Góry obwodnica powstanie w perspektywie czterech, pięciu lat. Przypomnijmy, obecnie realizowany jest tzw. trzeci wariant tej drogi.

Koszt całości to nawet 50 milionów złotych. Wójt nie zgadza się z zarzutami mieszkańców ulicy Długiej w Lisiej Górze, którzy twierdzą, że nowa trasa będzie przebiegać tuż koło ich domów. Jego zdaniem będzie ona oddalona, tylko w jednym fragmencie, o co najmniej 500 metrów.

Więcej w Pulsie Regionu.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN