Ostatni dzwonek dla wielbicieli łyżew

26.02.2019

To już ostatnie chwile na skorzystanie z lodowisk w regionie. Lutowe ocieplenie sprawia, że coraz ciężej utrzymać taflę w dobrym stanie. Na łyżwach da się jeszcze pojeździć w Nowym Sączu. Oba miejskie lodowiska będą czynne do końca tygodnia.

W tym roku z nowosądeckich lodowisk skorzystało już blisko 30 tysięcy osób. – Jak co roku cieszyły się dużą popularnością. Z lodowiska przy ulicy Nadbrzeżnej skorzystało 13922 osoby, a z lodowiska na Placu Starej Sandecji przy Al. Wolności,  14 701 osób – informuje Agnieszka Małecka z biura prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Z lodowiska MOSIR przy ulicy Nadbrzeżnej można korzystać między godziną 9.00 i 20.15. Natomiast z lodowiska na Starej Sandecji przy Alejach Wolności od 8.00 do 20.00.

Działa też lodowisko w Chełmcu. Jak wyjaśnia Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec zadaszona ślizgawka będzie otwarta dopóki pozwoli na to pogoda. – Lodowisko jest z reguły czynne dopóki są w nocy przymrozki i w dzień temperatura nie przekracza 15 stopni. Jeżeli jest długookresowa fala ocieplenia to lodowisko zamykamy.

W tym roku na łyżwach w Chełmcu jeździło już ponad 20 tysięcy osób.

Amatorzy lodowego szaleństwa mogą też odwiedzić Tymbark. Tutejsze lodowisko działa jeszcze do najbliższego czwartku (28.02). Kryte lodowisko w Muszynie czynne jest natomiast do niedzieli. Z powodu wyższych temperatur na łyżwach nie pojeździcie już niestety w Gorlicach. Zamknięta jest też już ślizgawka w Piwnicznej na Radwanowie.

Posłuchaj:
Agnieszka Małecka
Bernard Stawiarski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS)- Policjant operacyjny
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN