Ostatni moment na lodowisko. Sprawdź kiedy zamykają u Ciebie

19.02.2020

Ostatnia szansa na to żeby poczuć zimowy klimat. Już od przyszłego tygodnia część lodowisk w regionie zostanie zamknięta. Utrzymaniu ślizgawek nie służy wiosenna aura.

 

Ślizgawka w Nowym Sączu będzie czynna do końca tego miesiąca. W ciepłe dni da się tu jednak jeździć tylko do południa. Później odradzamy, ze względu na wysokie temperatury tafla szybko się roztapia, a agregaty przy takiej aurze nie dają sobie rady.

Temperatury nie przeszkadzają za to w Chełmcu. Kryte lodowisko sprawia, że łatwiej jest utrzymać ślizgawkę. Chociaż w ciepłe dni jest to trudniejsze to zazwyczaj jeździ się tutaj dobrze. Lodowisko powinno działać jeszcze przez kilka tygodni. Jak informują nas pracownicy zwykle ślizgawka zamykana jest dopiero w marcu.

Podobnie jest w Krynicy, dlatego, ze tu ślizgawka znajduje się na krytej hali. Lodowisko z racji rozgrywanych meczy hokeja jest pełnowymiarowe – ma 30 na 60 metrów. Z tego powodu lodowisko będzie działać najprawdopodobniej do połowy kwietnia, aby można było organizować tu zawody.

Inaczej jest w przypadku lodowisk otwartych na osiedlu Czarny Potok i przy ul. Sportowej w Tyliczu. Z racji wiosennej aury możecie tu jeździć tylko do końca tygodnia.

Do końca lutego Muszyna zaprasza na ślizgawkę na Zapopradziu. Znajduje się ona pod zadaszeniem, przez co tafla jest dobrze utrzymana. Na Facebook-u ślizgawki możecie sprawdzić na bieżąco kiedy jest ona zarezerwowana przez zorganizowane grupy na zajęcia nauki jazdy.

Lodowisko na Radwanowie w Piwnicznej też zostanie zamknięte najprawdopodobniej z końcem miesiąca. Do tego czasu ślizgawka pod gołym niebem będzie otwarta między 11.00 a 19.00. To najkrócej działające lodowisko w regionie, bo po rozwiązaniu problemów z agregatem udało się je uruchomić dopiero na początku stycznia.

Zaglądamy jeszcze w region limanowski. Władze Tymbarku informują, że ślizgawka zostanie zamknięta w poniedziałek.

Miasto Limanowa z racji remontów w rynku i przebudowy LDK lodowiska w tym roku nie miała.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
play
Słowo za słowo (NS)- Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN