Osuwisko w Kamionce Wielkiej. 7 domów odciętych od drogi! [ZDJĘCIA]

19.04.2021

Mieszkańcy 7 domów w Kamionce Wielkiej zostali odcięci od jedynej drogi dojazdowej po tym, jak osunęła się ziemia. Stało się to w przysiółku Ptakówka Niżna po opadach deszczu i topnieniu śniegu.

Gmina podjęła działania mające na celu zabezpieczenie doraźne niniejszej drogi. Rozpoczęto również procedurę stworzenia karty osuwiska, która jest pierwszym z etapów sporządzania dokumentacji pozwalającej na pozyskanie środków na stabilizację osuwiska i przywrócenia przejazdu mieszkańcom przysiółka – poinformowała nas Małgorzata Borczyk, kierownik Referatu Inwestycji, Planowania i Rozwoju Urzędu Gminy Kamionka Wielka.

Wójt gminy Kamionka Wielka powołał specjalną komisję. Po konsultacjach z mieszkańcami, ma zostać wyznaczony objazd do niedostępnych obecnie budynków przez teren prywatnych działek.

W związku z prognozowanymi opadami deszczu i topnieniem śniegu osuwisko może się powiększać – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Jak udało się nam ustalić, mieszkańcy mają możliwość zostawić samochody na małym parkingu poniżej osuwiska, ale do domów muszą już docierać pieszo.

Krzysztof Niedzielan, fot. Urząd Gminy Kamionka Wielka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN