Oszukał Skarb Państwa na milion złotych

02.10.2018

Nie tylko oszukał, ale i kradł dane bezdomnym i rolnikom. Poszukiwany listem gończym 36- latek z Tarnowa z milionowym oszustwem podatkowym na koncie nie zgłosił się po przepustce do więzienia, gdzie miał odsiedzieć ponad 7 lat.

W tym czasie prowadził ze swoją rodziną proceder z kradzieżą danych i zamawianiem towarów rolnych. Towar trafiał do niego, a faktury do innych.

Sprawa wyszła na jaw, gdy rolnik z powiatu tarnowskiego zgłosił, że dostał fakturę za rzepak, którego nie zamówił. Oszukanych jest więcej, bo rodzina wykorzystywała dane osobowe sezonowych pracowników w ich gospodarstwie koło Tarnowa.

Szukali m.in. osób, które nie mają stałego zatrudnienia czy są osobami bezdomnymi, pozyskiwali od nich dane, kupowali na nich telefony, z nich zamawiali zboża i środki ochrony roślin. Wszystkie produkty trafiały do tej tarnowskiej rodziny, która miała w powiecie dużo upraw i w ten sposób postanowiła sobie dorabiać – mówi Paweł Klimek, rzecznik Policji w Tarnowie.

Oszust i jego 65- letni ojciec trafili na 3 miesiące do aresztu. W proceder zamieszani są też inni członkowie tej tarnowskiej rodziny.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN