Oszukał swojego pracodawcę na 35 tysięcy. Może trafić na 8 lat za kraty

16.07.2021

27-letni pracownik jednej z sądeckich firm zajmujący się sprzedażą internetową oszukał swojego pracodawcę na 35 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna usłyszał od policjantów 25 zarzutów dotyczących wyłudzeń.

Mężczyzna był odpowiedzialny za sprzedaż produktów na portalach aukcyjnych. Na fakturach wystawianych w imieniu pracodawcy, zamiast firmowego numeru rachunku wpisywał numery swoich prywatnych kont. Pieniądze wpłacane przez klientów trafiały więc do jego kieszeni.

Jak się okazuje, nie był to jedyny sposób, w który mężczyzna oszukiwał swoją firmę. Przedstawiał on fałszywe maile, z których wynikało, że klienci chcą dokonać zwrotu towaru i proszą o przelanie pieniędzy na wskazane rachunki bankowe. W większości przypadków były to wymyślone sytuacje, a podane w fałszywych mailach numery kont należały do 27-latka.

Mężczyzna wyłudził w ten sposób w sumie 35 tysięcy złotych. Policjanci po zebraniu dowodów przedstawili mu 25 zarzutów oszustwa. Mundurowym udało się odzyskać część pieniędzy. Teraz nieuczciwemu pracownikowi za nielegalne wzbogacenie się grozi do 8 lat więzienia.

Posłuchaj:
Wydawca, Piotr Bukański
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN