Oszuści połączyli metody na krewnego i policjanta, by okradać seniorów

08.09.2020

To nowy schemat działania oszustów także na Sądecczyźnie. Ich celem jest wyłudzenie jak największej ilości pieniędzy, od zatroskanych o swoich bliskich mieszkańców regionu.

Tym razem schemat działania oszustów był nieco inny niż zazwyczaj, jednak bazował na metodzie na krewnego, który uczestniczył w wypadku oraz na policjanta. Oszuści podają się za policjanta i tłumaczą, że syn czy wnuk danej osoby spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucje, aby ten nie trafił do aresztu. W podobny sposób oszuści próbowali oszukać kilkanaście osób z terenu gmin Stary Sącz i Grybów, jednak udało się zdemaskować fałszywych policjantów.

Jak informuje sądecka policja, w przypadku takich działań oszuści zawsze dzwonią na telefon stacjonarny, dlatego trzeba być czujnym.

Funkcjonariusze policji przypominają też, że nigdy nie kontaktują się telefonicznie i nie proszą obywateli o pieniądze. Pamiętajcie, by nikomu nie podawać danych do swojego konta bankowego telefonicznie lub sms-owo, jeśli taka sytuacja by się zdarzyła to najlepiej bezpośrednio zadzwonić na komisariat policji i poinformować funkcjonariuszy o zdarzeniu. Należy także sprawdzić czy faktycznie dany krewny jest w potrzebie.

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN