Oszuści znów pojawili się na Sądecczyźnie

28.08.2020

Starsza kobieta z Sądecczyzny padła ofiarą oszustwa i straciła 29 tysięcy złotych. Kolejny raz mieszkanka regionu została naciągnięta tzw. metodą na policjanta. Tym razem złodziej podał się za komisarza z Warszawy.

Do 68-latki zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza policji. Wmówił rozmówczyni, że jej konto w banku zaatakował haker dodając, że zgromadzone oszczędności udało się zablokować. Oszust, by uwiarygodnić swoją historię kazał kobiecie zadzwonić na numer alarmowy policji. Kobieta nie rozłączyła się i na klawiaturze wybrała numer 112. W międzyczasie mężczyzna podał telefon drugiemu oszustowi, a ten podając się za policjanta potwierdził dane komisarza z Warszawy.

Ostatecznie kobieta podała oszustom dane do swojego konta i okazało się, że złodzieje wyprowadzili z niego prawie 30 tysięcy złotych.

Policja ostrzega, by pamiętać, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, także nigdy nie załatwiają ważnych spraw telefonicznie, nie proszą też o podawanie haseł i loginów do bankowości elektronicznej.

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN