Otwarcie ofert na budowę drugiego etapu mostu w Ostrowie z opóźnieniem

05.03.2021

Jak powiedział radiu RDN starosta Roman Łucarz, otwarcie ofert nastąpi 17 marca. Prace będą obejmować wykonanie nowej stalowej konstrukcji, wzmocnienie podpór, położenie nawierzchni i przeniesienie kanalizacji z tymczasowej kładki.

Musieliśmy przesunąć termin otwarcia kopert o dwa dni, gdyż jest bardzo duże zainteresowanie – mówi starosta Roman Łucarz.

– Na dzień dzisiejszy wiem, że otwarcie będzie nie 15-ego, a 17-ego marca. Jest to spowodowane tym, że mamy bardzo dużo zapytań, widzimy bardzo duże zainteresowanie firm nawet z Warszawy, czyli z bardzo daleka. Dlatego też musimy na te pytania szczegółowo odpowiedzieć, żeby nie było żadnych wątpliwości już przy otwarciu kopert, dlatego też przedłużyliśmy o te dwa dni.

Jak dodaje starosta, wykonawca zostanie wyłoniony mimo że powiat nie ma jeszcze zabezpieczonych środków na ten cel.

– Te działania są wyprzedzające od samego początku w związku z tym, że to jest przetarg w procedurze unijnej, a więc o wiele dłuższej niż ta nasza polska. Dlatego też musieliśmy zaryzykować, żeby zdążyć w terminie i zgodnie z naszą obietnicą oddać w tym roku most do użytku. Czekamy jeszcze na środki finansowe ze strony rządowej. To będzie uwarunkowane tym, jak wypadnie przetarg, jaka będzie najniższa oferta. Wtedy mamy osiemdziesiąt procent dofinansowania otrzymać do tej kwoty.

Jak przewiduje Roman Łucarz, kwota za jaką zwycięzca przetargu wykona roboty będzie znacznie mniejsza niż 30 milionów złotych. Powiat ma zabezpieczone na ten cel dwadzieścia procent wkładu własnego.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Bartek Ziaja, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN