Owintar poczeka na kolejną kadencję

05.09.2018

Sprawa zagospodarowania przestrzennego niechlubnej wizytówki Tarnowa wróci na posiedzenie Rady Miasta dopiero w kolejnej kadencji – po jesiennych wyborach samorządowych.

W tej kwestii zgodni są zarówno tarnowski magistrat, jak i radni, ale w innych kwestiach zgody wciąż nie ma. Prezydent odrzucenie planów uważa za złą decyzję, która, jego zdaniem, zatrzyma rozwój Tarnowa na kilka lat.

– Plany są potrzebne – przyznaje Ryszard Pagacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Samorządowiec krytykuje jednak pośpiech w temacie.

Zdaniem przewodniczącego, nie trzeba tego robić na kilka tygodni przed wyborami, bo problem terenu po Owintarze trwa już 20 lat.

-Myśmy sugerowali na komisjach rozwoju czy w trakcie sesji sugerowaliśmy, żeby doprowadzić do takiego spotkania z udziałem wszystkich właścicieli i znaleźć kompromisowe rozwiązanie, taki wariant, który by przynajmniej w części usatysfakcjonował wszystkich. Na sesji trudno też organizować dyskusje właścicieli, takie spotkania – optowaliśmy za tym – powinny się odbyć dużo, dużo wcześniej. Sugerowaliśmy to panu prezydentowi, ale jakoś do tego nie doszło – wyjaśnia Ryszard Pagacz.

Podobnie będzie z planami zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Heleny Marusarz i Szpitala św. Łukasza oraz terenów ul. Komunalnej w Krzyżu.

Na rozwiązania trzeba poczekać do nowej kadencji tarnowskiego samorządu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN