Pacjenci dostają książki od RTCK. Akcja dotarła już do wielu zakątków Polski

18.06.2020

Zaczęło się od kilku książek przekazanych do szpitala. Teraz jest już kilka tysięcy. Sądeckie wydawnictwo RTCK zapoczątkowało akcję Biblioteka Ozdrowieńców, gdy na początku pandemii – po niedzieli palmowej – przekazało kilka swoich tytułów chorym ze szpitali zakaźnych w Krakowie. Z czasem akcja urosła się na całą Polskę, a w przekazywanie książek włączyły się fundacje: Służąc Życiu i SMS z Nieba.

– Zarówno pacjenci jak i pracownicy szpitala byli pod wrażeniem. Zdarzał się, że sami pracownicy brali te książki i czytali. Sytuacja była taka, że w związku sytuacją te książki de facto nie były biblioteką, ale były im przekazywane na własność. Mogli więc ze szpitala wyjść z książką – powiedział w programie Alicji Stolarczyk, Jacek Kowalski z wydawnictwa RTCK.

Książki wciąż są przekazywane, aby je otrzymać kapelan sprawujący posługę w danej placówce, dyrektor lub inna osoba upoważniona do reprezentowania szpitala mogą wypełnić specjalny formularz. Znajduje się on na stornie www.zanurzeniwmilosci.pl/biblioteka

Posłuchaj:
Jacek Kowalski
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN