Pacjenci trzech oddziałów szpitala powiatowego w Brzesku mogą porozmawiać z bliskimi

24.02.2021

Placówka uruchomiła możliwość wideorozmów w oddziałach, w których jest najwyższa średnia wieku pacjentów, przebywają osoby starsze oraz przebywają najdłużej.

Są to oddziały: rehabilitacji, chorób wewnętrznych oraz oddział chirurgii.

– Pacjenci mają do dyspozycji tablet, a osoba bliska, która przyjdzie do portierni szpitalnej, czy zostawić rzeczy dla pacjenta, czy chce zobaczyć osobę bliską, z którą w inny sposób najczęściej nie ma kontaktu. Teraz ma możliwość codziennie od 16.00 do 18.00 odbyć taką rozmowę z pacjentem, który przebywa w oddziale – mówi Monika Mikołajek- Burek, rzecznik szpitala w Brzesku.

Możliwość wideorozmów może być także rozszerzona na pacjentów innych oddziałów – dodaje rzeczniczka szpitala.

– To będziemy się dopasowywać do potrzeb rodzin i pacjentów. Nie było do tej pory aż tak dużego odzewu na tę możliwość, więc dopasujemy się jeżeli będzie rzeczywiście zapotrzebowanie i będą rodziny prosić. Nie jest to problemem żeby również obsłużyć inny oddział.

Dodatkowo na oddziale chirurgii został uruchomiony dedykowany tylko dla pacjentów telefon komórkowy, z którego mogą korzystać – 724 229 563.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku brzeski szpital również uruchamiał takie wideorozmowy dla pacjentów przebywających na oddziale covidowym.

Posłuchaj:
Monika Mikołajek- Burek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN