Pacjent z Sądecczyzny wybrał się na zakupy podczas kwarantanny

29.03.2020

Mężczyzna przebywający w domowej kwarantannie z powodu prawdopodobieństwa zarażenia koronawirusem pojechał do sklepu po papierosy. To już trzeci przypadek na Sądecczyźnie gdzie łamane są zasady kwarantanny.

Osoby objęte kwarantanną powinny stosować się do jej zasad – przypomina policja. Funkcjonariusze mają obowiązek przynajmniej raz na dobę sprawdzić czy osoby znajdują się pod wskazanym adresem. Przebywający na domowej kwarantannie mogą też korzystać z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Policja przypomina, że wobec osób, które nie stosują się do zasad kwarantanny są wyciągnięte surowe konsekwencje. Informacje o nie przestrzeganiu zasad służby przekazują do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, który może nałożyć grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Poza kontrolą osób na kwarantannie, funkcjonariusze mają też za zadanie sprawdzać czy mieszkańcy Sądecczyzny nie potrzebują wsparcia lub pomocy. W razie potrzeby przekazują informację do ośrodków pomocy społecznej, służb sanitarnych lub wojewody.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN