Paczki Dobra trafiły aż do 30 rodzin

07.04.2021

Wielkanocna akcja pomocowa dla chorych, którzy są podopiecznymi stowarzyszenia Sursum Corda miała znacznie większą skalę niż spodziewali się organizatorzy. Początkowo żywność i środki czystości miały trafić do 20 sądeckich rodzin, ale udało się przygotować paczki także dla kolejnych dziesięciu.

Jak mówi wiceprezes Halina Rams, to pokazało jak bardzo hojni byli w tym roku darczyńcy. Zaznacza jednak, że potrzeb wśród podopiecznych jest bardzo dużo.

– Znamy sytuację każdego naszego podopiecznego, widzimy też, jakie są wpłaty z 1% podatku, kto ma więcej środków, a kto zdecydowanie mniej. Patrzymy tez na to, kto się tymi osobami zajmuje, bo często dorosłymi dziećmi zajmują się starsi rodzice po 70-ce, którym też nie jest łatwo – wyjaśnia wiceprezes.

W sumie wartość świątecznych paczek przekroczyła 17 700 zł, a ich waga wyniosła blisko 2 tony. Zbiórkę wspierali mieszkańcy, lokalne firmy, a także Szkolne Kluby Wolontariatu m.in. z Nowego i Starego Sącza, Jelnej, Grybowa Mszany Dolnej, Świdnika czy Krynicy Zdroju.

W ramach programu Sursum Corda “Na ratunek” pomocy potrzebuje ponad 200 podopiecznych. Najczęściej są to osoby, które cierpią na przewlekłe choroby albo potrzebują operacji czy rehabilitacji.

Posłuchaj:
Halina Rams
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN