Padew Narodowa: Interweniuja ws. nieprawidlowosci przy scalaniu gruntów

07.12.2016

 

Mieszkancy Padwi Narodowej nie odpuszczaja w walce o swoje dzialki, które jak twierdza zabrano im w czasie nieprawidlowo przeprowadzanego scalania gruntów. O pomoc w tej sprawie listownie zwrócili sie do Jaroslawa Kaczynskiego. Zlozyli tez do rady powiatu skarge na dzialalnosc starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuly.

Co to za scalanie, kiedy sasiadce, która dzialki nie miala oddaje sie nam nasze pole, nasz spadek? – pytala jedna z poszkodowanych. – Zabrano nam dzialki. Ponad 17 arów za 63,50 zl . To niedopuszczalne – mówila inna poszkodowana.

Skarge radni uznali za bezzasadna. – Próbowalismy rozwiazac ten temat juz nie raz, ale wciaz brakuje kompromisu z drugiej strony – odpowiada starosta mielecki. – Trzy raz wychodzilismy z propozycja, byly uzgodnienia, a potem pani sie wycofywala, takze nie mozna powiedziec, ze nic nie zrobilismy w tym temacie. Nie mozna juz wrócic do przeszlosci – dodaje starosta.

Starosta nie wyklucza, ze beda prowadzone dalsze rozmowy w sprawie scalonych gruntów. W Padwi Narodowej na nieprawidlowosci przy scalaniu gruntów skarzy sie 10 rodzin.

Posluchaj mieszkanców:

Posluchaj Zbigniewa Tymuly:

Anna Zboch

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN