Pałac Dolańskich w rękach firmy Bruk-Bet

14.10.2021

XIX- wieczny Pałac Dolańskich sprzedany. Pozostały jeszcze formalności.

Producent kostki brukowej kupił zabytkową posiadłość w Radłowie za blisko 5 milionów złotych.

Jak mówi Krzysztof Witkowski, pałac będzie miał funkcję kulturalno-społeczną.

– Z pewnością nie będzie tam wesel – podkreśla w rozmowie z RDN.

– Nie będzie to działalność komercyjna, tylko w obszarze kultury. Chciałbym, żeby pałac miał charakter muzealny, żeby oddawał ducha tamtych czasów, ale też myślę o XX wieku i przejściu do wielu XXI, bo chciałbym tam zorganizować muzeum regionalne ziemi naddunajeckiej. Nie będzie tu żadnych wesel. Na pewno udam się do pana burmistrza, żeby omówić jego plany, jego oczekiwania. Myślę, że znajdziemy płaszczyznę porozumienia i też obiekt będzie mógł służyć mieszkańcom Radłowa i nie tylko.

Starostwo Powiatowe otworzyło oferty 14 października. Firma Bruk- Bet była jedynym oferentem.

– Formalnie zostały zachowane wszelkie przepisy, wpłacenie wadium nastąpiło zgodnie z przepisami do 8 października. 10 procent wycenionej kwoty to jest kwota wadium i oferent spełnił wszelkie wymagania. Jedna firma zgłosiła się w osobie pana Witkowskiego. Formalnie pałac będzie sprzedany, kiedy będzie akt notarialny, kiedy notariusz to wszystko sprawdzi i kiedy obydwie strony złoża podpisy pod aktem i kiedy zostanie wpłacona cała kwota – mówi dyr. Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Waldemar Różycki.

Prezes firmy Bruk-Bet podkreśla, że Pałac Dolańskich wymaga poważnych nakładów finansowych.

– Pałac wymaga bardzo poważnych remontów, jeżeli chodzi o posadzki, stolarkę okienną, ściany, już nie wspomnę o wyposażeniu, którego po prostu nie ma. Wymaga nakładów przewyższających znacząco cenę zakupu. remont potrwa 2-3 lata.

Hala gimnastyczna będzie wykorzystywana dla klubu z Niecieczy.

Jak mówi Krzysztof Witkowski, jest na już potrzebna, bo wyniki Bruk- Betu świadczą o tym, że trzeba trochę więcej poćwiczyć.

– Chciałbym ją wykorzystywać w ramach klubu Bruk- Bet Termalica,, żeby sala służyła młodzieży. Z chwilą, gdy otrzymamy klucze, z biegu chcielibyśmy ją wykorzystywać, bo nie mamy takiej hali w Niecieczy i bardzo by się przydała pierwszemu zespołowi piłkarskiemu. Są tam też obiekty towarzyszące, w których można zorganizować siłownię czy rzeczy związane z odnową biologiczną.

Formalnie Pałac Dolańskich w Radłowie zostanie sprzedany, kiedy będzie gotowy akt notarialny.

 

Czytaj więcej:

Zbigniew Mączka: – Pałac Dolańskich musi służyć wszystkim mieszkańcom

Posłuchaj:
Krzysztof Witkowski
Waldemar Różycki
Jadwiga Koziol, na zdjęciu Krzysztof Witkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN