Pałac Ślubów w Tarnowie otrzyma drugie życie. Co tam powstanie?

13.05.2022

Miasto otrzymało środki z Funduszy Norweskich na renowację Pałacu Ślubów. Już niedługo ma tam powstać Centrum Dialogu.

Pomysł przekształcenia Pałacu Ślubów w Centrum Dialogu nie jest nowy. Wcześniej nie było jednak pieniędzy na remont.

– To jest dokładnie przedyskutowany i przemyślany projekt. Formalności związane z pozyskaniem funduszy unijnych nie są proste. Z dużą satysfakcją muszę powiedzieć, że nasz wniosek, obejmujący m.in. Centrum Dialogu uzyskał najwyższą ocenę ze wszystkich miast, które ubiegały się o te fundusze. To jest powód do dumy dla mnie i całego zespołu, który przygotowywał wniosek. Mamy pieniądze, mamy dobry plan i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł zaprosić tarnowian na spotkanie w dawnym Pałacu Ślubów. Być może trzeba będzie znaleźć dla tego miejsca inną, bardziej adekwatną do dzisiejszej roli, nazwę – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Pomysł utworzenia Centrum Dialogu wpisuje się w zakres zadań, na jakie Tarnów dostał 15 milionów złotych z Funduszy Norweskich. Zastępca prezydenta Tarnowa Agnieszka Kawa, liczy, że dzięki utworzeniu takiego miejsca tarnowskie organizacje, a także osoby prywatne będą chętniej włączać się w dyskusję o Tarnowie.

– Centrum Dialogu jest kwintesencją tego o czym tutaj już była mowa, czyli tworzeniem takiego miejsca, takiej przestrzeni, takich warunków, gdzie ludzie będą mogli się spotkać i będą się chcieli spotkać i myślę, że to jest ta trudność w pracy ludzi tworzących dialog w mieście, żeby zaprosić skutecznie do takiej rozmowy.

Remont Pałacu Ślubów ma kosztować 2,5 miliona złotych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN