Na Palenicę kolejką wyjedziemy już w ten weekend. Co z Jaworzyną Krynicką?

07.05.2020

Gondola na Jaworzynie Krynickiej ruszy dopiero za tydzień. Taką zmianę zapowiada PKL, który do tej pory udostępnił turystom wyciąg na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Wszystkie kolejki powinny być czynne za dwa tygodnie.

Od soboty kolej krzesełkowa zawiezie turystów na Palenicę ale też na Mosorny Groń i Butorowy Wierch. Tydzień później – 15 maja zostanie otwarty ośrodek PKL na Górze Żar. Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka planuje powitanie turystów 21 maja – czyli dokładnie za dwa tygodnie.

Jak informuje biuro prasowe spółki na terenie ośrodków PKL, trzeba będzie osłaniać nos i usta za pomocą maseczki, chusty lub przyłbicy, ale też mieć założone rękawiczki ochronne. Bez tego wyjazd i zjazd koleją nie będzie możliwy. Wymagane jest także zachowanie rekomendowanej odległości 2 metrów pomiędzy osobami.

Na krzesełko na Palenicy czy Mosornym Groniu wsiądą tylko dwie osoby. Każda na skrajnym miejscu, by zachować bezpieczną odległość. Wyjątek będą stanowiły rodziny, które mogą pojechać razem na 4 osobowym krzesełku.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN