Czy palenie od góry nic nie daje? Ratusz proponuje debatę

19.12.2019

Dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza zaprasza wszystkie Alarmy Smogowe do debaty. Chodzi o poddaną w wątpliwość przez Krakowski Alarm Smogowy skuteczność w ograniczeniu emisji szkodliwych substancji, dzięki tzw. paleniu w piecu od góry. Pokaz takiego spalania odbył się kilka tygodni temu na rynku, a był zorganizowany między innymi przez Wydział Środowiska w Nowym Sączu.

Jesteśmy gotowi spotkać się w dowolnym czasie i dowolnym miejscu, żeby przedyskutować różne techniki, ale też podebatować o wynikach badań. Mówienie z góry, że jedyną metodą jest zamykanie jak najszybsze tzw. kopciuchów nie jest metoda gdy mamy taką ilość pieców do wymiany i tak ograniczoną ilość pieniędzy na to – wyjaśnia Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Środowiska.

W mediach niedawno pojawiły się wypowiedzi reprezentantki Krakowskiego Alarmu Smogowego, która przekonuje, że palenie w piecu od góry, nie zażegna problemu smogu. Ta metoda była w ostatnim czasie promowana przez Urząd Miasta w Nowym Sączu w trakcie pokazów na płycie rynku. Krakowski Alarm Smogowy powołuję się tutaj też na

Skuteczną metodą uporania się ze smogiem jest wymiana starych pieców – przekonuje reprezentantka organizacji walczącej ze smogiem. Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Grzegorz Tabasz
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN