Pani Maria prosi o pomoc mieszkańców

11.02.2020

Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i pomoc, o którą wnioskowała strona została jej przyznana – informuje szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojniczu, Agata Biernacka. 

Chodzi o sprawę pani Marii z Wielkiej Wsi, o których mówiliśmy w Wiadomościach RDN.  72-letnia kobieta mieszka sama z niepełnosprawnym synem. Jej dom popada w ruinę.

Po interwencji RDN, GOPS zaproponował seniorce, że trzy razy w tygodniu będzie do niej przychodziła opiekunka społeczna. Jak przyznaje kobieta, to duże wsparcie dla niej, bo na nikogo innego nie może liczyć.

– Dwie godziny tylko ta pani będzie. To już jest coś dla mnie, chociaż tyle. Troszkę będzie pomocy. 

Jedyną pomocą kobiety mogą być sąsiedzi. Jednak i z tym bywa ciężko – dodaje pani Maria.

– Nie będę chodzić po domach i prosić o pomoc. O sąsiadów bezinteresownych ciężko jest. Każdy ma swoje sprawy, pracę, dom.

W oświadczeniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czytamy, że “Ośrodek nie jest uprawniony do udzielania jakichkolwiek informacji na temat charakteru, wysokości czy zakresu udzielanej pomocy”. Jednocześnie Agata Biernacka, która podpisała się pod oświadczeniem informuje, że “Ośrodek może realizować formy pomocy przewidziane ustawowo, nie ma jednak możliwości zaspokajania wszelkich oczekiwań oraz żądań mieszkańców, wykraczających poza formy pomocy wskazane w ustawie i nie mieszczących się w możliwościach finansowych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.”

Posłuchaj:
Pani Maria
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN