“Pani Stopek” pomoże dzieciom przejść przez tymczasowe pasy na ulicy Nawojowskiej

19.03.2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu i rodzice, martwią się o bezpieczeństwo dzieci, które muszą przechodzić przez tymczasowe przejście dla pieszych na ulicy Nawojowskiej. Po rozpoczęciu remontu zniszczonej kładki piesi muszą przechodzić przez bardzo ruchliwą ulicę. 

Można powiedzieć, że kierowcy przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu, a i piesi są bardziej uważni. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, które tłumnie przechodzą przez pasy po skończonych lekcjach. – Jest to bardzo ruchliwa ulica. Chodzę tędy codziennie i widzę, że kierowcy są uważni, jednak dzieci mogą się przepychać, bawić przed przejściem i może dojść do tragedii – tłumaczą mieszkańcy.

Dyrekcja szkoły i władze miasta znalazły jednak rozwiązanie tego problemu. Na tymczasowym przejściu dla pieszych pojawi się osoba, która będzie zatrzymywać ruch i przeprowadzać uczniów na drugą stronę ulicy.

– Ta pani będzie pracować od 7:30 do 15:30, oczywiście z wymaganymi przerwami. Jednak będą one skoordynowane tak, żeby było wtedy najmniejsze stężenie przechodzących uczniów. Nie ukrywam, że uruchomimy tę osobę w jak najkrótszym możliwym czasie – wyjaśnia Mariusz Horowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

”Pani Stopek’’ pojawi się na tymczasowym przejściu dla pieszych od środy 27 marca. Do tej pory to dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7, będzie dbać o bezpieczeństwo uczniów. – Nie mam wyjścia, zresztą podobnie było do tej pory i w pewien sposób czuwam nad tym przejściem. To nie odbywa się w taki sposób, że wstrzymuję ruch, bo nie mam takich uprawnień. Jednak staram się, żeby było bezpiecznie – dodaje dyrektor.

Niestety z remontem kładki nad ulicą Nawojowską nie można było zwlekać do wakacji. Przeprawa była w tak złym stanie, że mogła zostać nawet zamknięta. Remont kładki ma potrwać do 15 czerwca.

Posłuchaj:
Mariusz Horowski
Piesi
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN