Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała umowę o współpracy z Grupą Azoty

12.10.2021

Praktyki zawodowe i staże studentów w Grupie Azoty, wzajemne zatrudnianie specjalistów, wsparcie merytoryczne studentów przy pisaniu prac dyplomowych, czy realizacja wspólnych przedsięwzięć i projektów badawczo-rozwojowych – to tylko niektóre pola wspólnych działań, jakie określa podpisana umowa o współpracy PWSZ w Tarnowie z Grupą Azoty.

Rektor PWSZ dr hab. Małgorzata Kołpa mówi, że to szansa dla tarnowskiej uczelni i studentów, którzy dzięki umowie dużo zyskają.

– Do tej pory praktyki odbywały się, ale w mniejszym zakresie. Studenci będą mogli pisać prace, pod czujnym okiem znakomitych praktyków z Centrum Badawczo – Rozwojowego Grupy Azoty. Nasi naukowcy będą realizować wspólne projekty na naszym sprzęcie badawczym jak i na sprzęcie naszego partnera. To laboratorium, które znajduje się w Grupie Azoty jest znakomicie wyposażone, więc na pewno powstaną ciekawe prace badawcze.

Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty dr Grzegorz Kądzielawski powiedział, że dzięki współpracy będzie można kształcić specjalistów, którzy w przyszłości mogą zasilić kadry największej tarnowskiej firmy.

– Cieszę się, że dzisiaj otwieramy nowy etap w naszych wzajemnych relacjach. Cieszę się, że po kilku miesiącach doprecyzowania szczegółów dzisiaj podpisaliśmy konkretną umowę o współpracy, w ramach której będziemy mogli korzystać z zaplecza naukowego. Mocno dywersyfikujemy portfel produktowy i mam nadzieję, że fachowcy, naukowcy, studenci PWSZ w Tarnowie mocno nam w tym pomogą.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie współpracuje z Grupą Azoty od wielu lat. Nowa umowa ma zacieśnić te relacje.

Posłuchaj:
dr hab. Małgorzata Kołpa
dr Grzegorz Kądzielawski
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN