Park Zdrojowy w Ciężkowicach będzie można odwiedzać już w tym tygodniu

24.06.2021

Zwiedzanie parku i odsłonięcie tablicy poświęconej inicjatorowi – burmistrzowi Zbigniewowi Jurkiewiczowi, którego imię będzie nosił park – zaplanowano na piątek, 25 czerwca, czyli dzień zakończenia roku szkolnego.

Na ponad 6 hektarach na odwiedzających czekają ścieżki spacerowe, hydroterapia, park sensoryczny, tężnia solankowa czy siłownia plenerowa.

– Podstawową częścią parku jest hydroterapia, dzieli się na część bezpłatną oraz płatną, gdzie są dwa baseny i bicze. Jest ogród sensoryczny, alpinarium, gdzie są zgromadzone rośliny występujące w wysokich górach, wrzosowisko, do którego, żeby podejść, trzeba iść po drewnianych kładkach w wąwozie. Jest ogród, gdzie są różnego rodzaju ozdobne drzewa i krzewy – mówi pełniący funkcję burmistrza Ciężkowic, Stanisław Krawiec.

Gmina Ciężkowice liczy, że park przyciągnie turystów.

– Przyszły rok dopiero pokaże, czy zainteresowanie jest dużo większe, na co gmina liczy, czy niewielkie, co też może się okazać, ale wówczas będę w przyszłości jeszcze kolejne atrakcje – ścieżka w koronach drzew, która będzie w przyszłym roku planowana do zakończenia, więc za dwa lata będzie to kolejna atrakcja.

Budowa Parku Zdrojowego kosztowała ponad 23 miliony złotych. Ponad 15 milionów gmina dostała z funduszy unijnych.

Posłuchaj:
Stanisław Krawiec
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN