Park Zdrojowy w Ciężkowicach przyciąga turystów [ZDJĘCIA]

31.07.2021

Baseny, bicze wodne czy tężnie solankowe w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach to idealna propozycja na gorące, letnie dni. Nic dziwnego, że nowo otwarte miejsce jest oblegane przez turystów.

– To najlepsze miejsce do wypoczynku – mówi jedna z kobiet.

– Koleżanka mnie zaprosiła bo już była tutaj. Mówi: musisz tu ze mną przyjechać. Tak więc jestem razem z całą naszą bandą i zamierzamy się świetnie bawić. – Wnuki mnie tu przyciągnęły. Jesteśmy pierwszy raz, zwiedzamy, sprawdzamy wszystko. Jest bardzo fajnie. – Jest super, najbardziej mi się podoba to, że można pływać.

Na terenie Parku Zdrojowego ma miejsce również I Międzynarodowy Festiwal Wikliny. Przybyli turyści są ciekawi zaplanowanych atrakcji.

– Na razie jesteśmy tutaj pierwszy raz, robimy rekonesans. Zaraz obejdziemy tutaj te inne punkty gdzie można skorzystać z zimnej wody, jakiegoś masażu. Słyszałam, że rozpoczął się właśnie festiwal wikliny.

Park Zdrojowy w Ciężkowicach został otwarty przeszło miesiąc temu i stał się ulubionym miejscem letniego wypoczynku mieszkańców regionu.

Międzynarodowy Festiwal Wikliny w Ciężkowicach potrwa do niedzieli.

Dziś (sobota) odbywają się tam warsztaty plecionkarskie, natomiast jutro ciężkowicki Rynek opanują regionalni rzemieślnicy i zespoły ludowe.

Będzie też można zatańczyć przy muzyce zespołu Granda z Siemiechowa.

Całość zakończy w niedzielę 1 sierpnia o godz. 19.00 koncert smyczkowy w Parku Zdrojowym.

Festiwalowi towarzyszyć będzie 19. Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników oraz degustacja pogórzańskich pierników i win.

Posłuchaj:
Turyści
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN