Parking, dworzec i galeria w jednym miejscu

23.03.2021

Coraz bliżej oddania Centrum Komunikacyjnego w Brzesku, które ma być połączeniem galerii handlowej z dworcem autobusowym.

Co dokładnie znajdzie się w obiekcie przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy z Solskiego?

Obiekt ma być wyposażony w parking dla 350 aut i stacją ładowania samochodów elektrycznych. Z dworcem kolejowym, położonym na końcu ulicy Solskiego, ma go połączyć specjalna linia autobusów elektrycznych.

Wśród najemców, którzy zarezerwowali już powierzchnię w Galerii Odyseja są sklepy odzieżowe, kawiarnia, restauracja, drogeria i kwiaciarnia. Na stanowiskach handlowych zlokalizowanych na powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych, można będzie kupić galanterię skórzaną, materiały dekoracyjne oraz zamówić wycieczką.

Choć dokładnej daty zakończenia budowy właściciel na razie nie podaje, to jak się dowiedzieliśmy jest to już kwestia tygodni, a nie miesięcy. Inwestor spodziewa się, że połączenie funkcji handlowej i komunikacyjnej zapewni duży przepływ ludzi. Stąd strefę oddziaływania galerii określił na 35 tys. osób zamieszkałych w najbliższej okolicy Brzeska i 450 tys. tych, którzy potrzebują na dojazd nie więcej niż pół godziny.

Nowy dworzec jest położony 800 metrów od dotychczasowego przystanku autobusów, od brzeskiego rynku dzieli go kilometr. Nie jest to może duża odległość, ale zapewne znacząca dla pasażerów, którzy będą do niego docierać pieszo.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN