Pasażerowie pytają, gdzie są wiaty? – interwencja RDN

24.07.2018

Mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego pytają co z wiatami przystankowymi wzdłuż drogi wojewódzkiej 973? Podczas remontu część z nich została usunięta, ślad po nich zaginął i teraz nie ma tam nawet ławki – zauważają.

Nie ma ani ławki, ani żadnej ochrony, jakby przystanku nie było. Ja po operacji nogi potrzebuję sobie usiąść, a teraz to już nawet nie jeżdżę do Tarnowa, bo nie mam jak zaczekać na autobus. – Duże utrudnienie to jest, powinni chociaż jakąś ławkę postawić, ale tak to już jest, jak wszystko jest w remoncie – mówią mieszkańcy.

Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior twierdzi, że magistrat chciał zakupić tam nowe, drewniane, wiaty, na które były pieniądze w budżecie, ale mieszkańcy się nie zgodzili.

Jego zdaniem część starych wiat nadaje się do remontu, a na to nie ma obecnie pieniędzy w budżecie. – Wiaty będą montowane. Była koncepcja na początku, żeby ujednolicić te wiaty na całym odcinku, ale dotarły sygnały do nas, że mieszkańcy chcą takie, jakie są teraz. Niektóre z tych wiat są w złym stanie. Pieniądze, które były przeznaczone na nie trochę się rozeszły, bo przetargi w tej chwili mocno przekraczają nasz budżet. Żeby zdecydować, co zrobić, musimy na początku zgromadzić środki finansowe – tłumaczy burmistrz.

Burmistrz zapewnia, że wiaty będą na każdym przystanku, ale prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Kusior
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN