Pasjonaci ogrodnictwa spotkają się w Parku Strzeleckim w Tarnowie

13.05.2022

Konkursy, rozdawanie sadzonek, wymiana roślin, warsztaty i porady fachowców – już w sobotę, 14 maja miłośnicy uprawiania własnego ogródka spotkają się w parku Strzeleckim przy siedzibie BWA w Tarnowie. Odbędzie się tam Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika.

Jak powiedział Radiu RDN przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka Ryszard Nejman, będzie to impreza nie tylko dla tych, którzy mają już własny ogródek, ale także dla tych, którzy marzą o jego założeniu, choćby na balkonie. Organizatorzy zamierzają też wyjść z zupełnie nową w Tarnowie inicjatywą.

– Będziemy też promować ogrodnictwo działkowe, a także tworzenie takich mikroogrodów nawet na balkonach. Będzie też nowa inicjatywa. Chcemy zachęcić mieszkańców do zaadoptowania trawników na ulicach. Mieszkańcy, którzy niekoniecznie mają swoje własne kilka metrów ‘zielonego’, będą mogli na takim miejskim trawniku właśnie coś zasadzić, jakieś kwiaty, no i potem pielęgnować to przez cały rok i korzystać dla swojego zdrowia.

Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika, impreza dla wszystkich miłośników ogrodów, rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 10. Odbywać się będzie na terenie przyległym do Pałacyku Strzeleckiego, siedziby BWA. Na wydarzenie zaprasza Rada Osiedla Piaskówka.

Maria Polaczek, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN