Patriotyczna Fundacja Pro Patria Semper oficjalnie otwarta

11.09.2020

W Tarnowie została otwarta Fundacja Pro Patria Semper. Jej działalność ma się opierać na propagowaniu pamięci historycznej i lokalnego patriotyzmu.

Cele fundacji są określone w dwóch filarach. Pierwszy z nich to organizacja wydarzeń historycznych z czego najważniejszymi będą projekt Pierwsi Niepodlegli, a także festiwal Niepodległości. Drugi filar to wspomaganie innych organizacji i grup, których w fundacji Pro Patria Semper ma działać aż dziesięć.

– W Tarnowie była potrzeba stworzenia takiego miejsca – mówił podczas oficjalnego otwarcia fundacji jej prezes Piotr Dziża.

– Te środowiska które organizowały i organizują Festiwal Niepodległości, a także kolejne projekty dokumentacyjne związane z odkrywaniem i pielęgnowaniem tarnowskiej tożsamości i dziedzictwa historycznego myślały o tym, żeby stworzyć miejsce w którym ambitne projekty mogłyby się zinstytucjonalizować, dostać przestrzeń do działania.

Jak podkreśla Piotr Dziża, fundacja będzie zrzeszać nie tylko organizacje z Tarnowa. Znajdą tu miejsce inicjatywy z całego regionu tarnowskiego.

Ważne dla fundacji będzie otwarcie się na nowe technologie. W tym celu ma powstać między innymi specjalna patriotyczna aplikacja multimedialna ‘CZEŚĆ’.

Jak dodają organizatorzy tego miejsca długofalowymi celami Fundacji Pro Patria Semper jest stworzenie Ośrodka Dokumpentacji i Promocji Lokalnej Histori, a także Lokalnego Ośrodka Grantodawczego, dzięki któremu będą mogli wspierać patriotyczne inicjatywy z regionu.

Posłuchaj:
Piotr Dziża
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN