Patryk Jaki: -Europa stanęła na rozdrożu [WIDEO]

09.05.2019

Znana z wielu państw zachodnich nagonka na Kościół, rozpoczęła się również w Polsce – mówił na antenie radia RDN Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego w porannym programie Słowo za Słowo odniósł się do ostatnich zajść obrażających uczucia religijne, m.in. słów towarzyszących wykładowi Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim

– Osoba, która przed nim występowała, rozumiem że musiał się na to zgodzić, porównała Kościół do świń taplających się w błocie. Kościół to są przede wszystkim wierzący to znaczy my wszyscy i z jednej strony Donald Tusk i Platforma mówią często o szacunku do drugiego człowieka, oj to wymieniają przez wszystkie przypadki, natomiast z drugiej strony pozwalają na to by w sposób wulgarny obrażać ludzi, tylko za to że chodzą do kościoła, znaczy się to jest ich jedyny problem, że są osobami wierzącymi. Ja uważam, że my po prostu jako chrześcijanie musimy się wreszcie twardo postawić i powiedzieć dość.

Ataki na Kościół mają służyć jego osłabianiu – dodaje Patryk Jaki.

Jak powiedział w RDN, instytucje europejskie od dawna prowadzą politykę, która jest skoncentrowana na tym, aby przeprojektować społeczeństwa.

– To znaczy wypłukać stare wartości chrześcijańskie w to miejsce dać te nowe lewackie. Ten proces trwa, nie oszukujmy się w Europie Zachodniej generalnie jest skuteczne, to znaczy to jest tak, że nawet w krajach tradycyjnie chrześcijańskich jak Irlandia czy Hiszpania są w tej chwili burzone kościoły czy zamieniane na hipermarkety. Polska jest jednym z ostatnich państw, które się przeciwstawia tej polityce, agresywnej polityce laicyzacji, gender, LGBT.

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego startuje z trzeciego miejsca do europarlamentu z okręgu małopolsko – świętokrzyskiego.

Posłuchaj:
Patryk Jaki
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN