Patryk Jaki: – Koniec pobłażliwości dla pedofilów

22.05.2019

Zapowiada autor rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym, wiceminister sprawiedliwości, kandydat do Parlamentu Europejskiego. Ofiary będą dochodzić sprawiedliwości bez ograniczeń w czasie, zniknie przedawnienie w takich sprawach. Nie będzie też kar w zawieszeniu.

Zdaniem Patryka Jakiego, który był gościem Pulsu Regionu RDN, dotychczas nawet połowa kar była orzekana w ten sposób.

– To prawo, które przynieśliśmy do Sejmu i przegłosowaliśmy to jest prawo, które mówi o tym, że nie będzie już można dawać kar w zawieszeniu za tego typu przestępstwa – zgwałcenia małoletnich i w ogóle pedofilii, stanie się zbrodnią. Za zbrodnię nie można orzekać kar w zawieszeniu, dlatego teraz kary będą bezwzględne, a górna granica nawet do 30 lat, z możliwością orzekania dożywocia w szczególnych przypadkach. Skończy się pobłażliwość. 

Wiceminister Patryk Jaki opublikował niedawno dane dotyczące pedofilów w Polsce.

Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi.

Pięćdziesięciu wykonywało zawód murarza, dwudziestu dwóch było magazynierami, dwudziestu jeden rolnikami, a dziewiętnastu robotnikami.

Wyrok za tego typu przestępstwa odsiaduje również sześciu nauczycieli – w tym informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny.

Skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci jest też dwóch księży i jeden zakonnik.

Posłuchaj:
Patryk Jaki
Cała rozmowa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN