Patrz i Słuchaj, czyli uczniowie i Policjanci na drogach [ZDJĘCIA]

11.04.2018

Przejście dla pieszych to nie miejsce na słuchanie muzyki czy na rozmowę telefoniczną – tarnowscy policjanci wraz z młodzieżą na ulicach Tarnowa.

Wszystko w ramach akcji “Patrz i Słuchaj”. Na jednym z przejść dla pieszych przy ulicy Słonecznej rozmawiali o bezpieczeństwie z kierowcami oraz z pieszymi. – Wydaje się, że ta rozmowa mogłaby się odbyć za przejściem dla pieszych. Pani wchodzi na przejście i jest zupełnie rozkojarzona – mówi policjant. – Jeżeli mielibyśmy się zatrzymać w najmniej odpowiednim momencie możemy tego nie słyszeć. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo doprowadzenia do wypadku, gdzie możemy zostać potrąceni. Kierowcy również nie są bez winy, często widać, że jeżdżąc rozmawiają przez telefon – dodaje.

Duża liczba wypadków z udziałem pieszych to chwila nieuwagi czy roztargnienia. – Nie patrząc co się dzieje na drodze, pieszy wchodzi czasami wprost pod nadjeżdżający samochód – mówi komisarz Sebastian Bąk, zastępca naczelnika tarnowskiej drogówki. – Mnóstwo osób korzysta z telefonów komórkowych czy smartfonów. Wpatrzeni w ekran telefonu nie reagują i nie widzą otoczenia, nie wiedzą co się wokół nich dzieje. W związku z tym stwarzają realne zagrożenia na przejściach dla pieszych i stąd nasza akcja. Przypominamy i upominamy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Żeby nie generować dodatkowych zdarzeń, które niekiedy skutkują tragedią – dodaje komisarz.

Tarnowscy policjanci wraz z uczniami XVI liceum w najbliższych dniach będą kontynuować akcję “Patrz i Słuchaj”. Mają rozmawiać z kierowcami o najczęściej popełnianych błędach w rejonie przejść dla pieszych.

Posłuchaj:
Policjant
Sebastian Bąk
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN