Paweł Augustyn: – Bez opóźnień przebiegają prowadzone na terenie gminy Ryglice inwestycje drogowe [WIDEO]

16.10.2020

Gość porannego programu Słowo za Słowo dodaje, że żadna z inwestycji, która ma być realizowana w ciągu kolejnych trzech lat nie zostanie zachwiana.

– To realizacja największej inwestycji wodno – kanalizacyjnej w Lubczy i Woli Lubeckiej – 26 mln zł. Już jesteśmy po przetargu na 8,5 mln około 10 kilometrów kolejnych sieci poszerzających obecne. Ponadto budujemy halę sportową w Bistuszowej, skończyliśmy rewitalizację Lubczy, w listopadzie oddajemy inwestycję na kwotę ponad 4 mln zł, piękny plac targowy i zagospodarowany teren.

Wśród ostatnich zrealizowanych inwestycji drogowych to m.in. modernizacja chodników w Ryglicach czy remont ulicy Wyrwy w tym mieście.

Z kolei do końca listopada mają być zakończone prace przy osuwisku w Zalasowej, które zagrażało miejscowej drodze powiatowej. Przez dwa tygodnie kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, bo drogowcy będą układać nowy asfalt.

Na stabilizację osuwiska i odbudowę drogi powiatowej w Zalasowej powiat tarnowski otrzymał ponad 2 mln złotych ministerialnego wsparcia na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dofinansowanie pozwoli pokryć 80 procent inwestycji. Całościowy koszt to prawie 3 mln zł.

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN