Pięć nowych zakażeń koronawirusem w powiecie tarnowskim

24.07.2020

COVID – 19 wykryto m.in. u pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. – Kobieta przebywa w szpitalu – poinformował RDN starosta tarnowski Roman Łucarz.

– Jedna z pensjonariuszek z zapaleniem płuc została przebadana w kierunku zakażenia koronawirusem i ma wynik pozytywny. To budzi niepokój, bo w placówce nie było żadnych odwiedzin, są one wstrzymane, jedynie pracownicy i opiekunki mieli kontakt z pensjonariuszami. Będziemy teraz podejmować wszystkie procedury, aby odizolować i przebadać te osoby, czy nie ma innych zakażonych.

W DPS-ie w Sieradzy, gdzie przebywają osoby chore psychicznie, jest obecnie 80 pensjonariuszy, razem z personelem to 130 osób.

Nowy przypadek zakażenia w powiecie tarnowskim to także chora kobieta, która pracuje na SOR-ze w  Szpitala św. Łukasza w Tarnowie jako pomoc pielęgniarska   – informuje starosta tarnowski.

– To mieszkanka Ryglic zdiagnozowano u niej wynik pozytywny i w tej chwili są podejmowane działania, aby stwierdzić, jakie osoby miały z nią kontakt.

Ponadto zakażenie koronawirusem wykryto również u pracownika Centrum Dystrybucji Biedronki w Wojniczu. Osoba ta wróciła z Austrii. 8 osób, które miały kontakt z zakażonym przebywa w kwarantannie domowej.

Koronawirus także w Centrum Zdrowia Tuchów. Pozytywny wynik potwierdzono u pracownika laboratorium tej placówki. 14 osób objęto kwarantanną domową.

Placówka funkcjonuje normalnie. Czynne jest również laboratorium analityczne.

Zakażony koronawirusem jest również 26-letni mieszkaniec gminy Wierzchosławice.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN