Pięć sektorów odśnieżania w Tarnowie. Gdzie pługopiaskarki wyjeżdżają najczęściej?

29.11.2021

– Od tego, gdzie jest w danej chwili najwięcej śniegu zależy, jak dużo wysyłamy tam pługopiaskarek – mówi Radiu RDN Małopolska Krzysztof Kluza z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W regionie zaczął sypać śnieg, a to oznacza że służby muszą być w pełnej gotowości. Tarnów, jeśli chodzi o odśnieżanie, jest podzielony na pięć sektorów.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Radiem RDN Małopolska Krzysztof Kluza, oznacza to, że centrum miasta w akcji ‘zima’, i nie tylko, musi być traktowane priorytetowo.

– Takie ścisłe centrum jest obsługiwane przez MPGK całodobowo i bez względu na to, czy jest powołana akcja ‘zima’, czy też nie. Tam się pojawiają samochody, to są mniejsze samochody, to jest ścisłe centrum, wąskie ulice, rynek, czy dojazd do rynku. Natomiast pozostałe sektory, północ, południe, zachód, Mościce, itd. tutaj przynajmniej po dwa samochody są gotowe do wyjazdu natychmiast.

Jak dodaje Krzysztof Kluza, czasami potrzeba wysłania więcej sprzętu w jakąś część miasta i to tez jest praktykowane.

– Czasami zdarza się tak, że część miasta nie jest objęta sypaniem, bo nie ma takiej potrzeby, np. w Mościcach sypie śnieg, a w Krzyżu tego śniegu nie ma. Takie sytuacje też się zdarzają, więc wyjeżdża wtedy więcej samochodów w te rejony, gdzie jest potrzeba wyjechania szybszego i pilniejszego.

Co prawda w regionie spadł już pierwszy śnieg, ale przy dodatniej temperaturze szybko topnieje. Jeśli przybierze na sile, tarnowskie drogi będzie odśnieżać 10 pługopiaskarek.

Akcję ‘zima’ ogłosił w ten weekend także powiat tarnowski.

Czytaj także:

Akcja ‘zima’ w Tarnowie już w ten weekend. Na drogi mogą wyjechać pługopiaskarki

Pługopiaskarki w gotowości. Zima nie zaskoczy drogowców?

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN