Czy pielgrzymka przyniesie owoce – co w nas zostanie?

30.08.2018

Droga do Częstochowy trwa 9 dni. Według duszpasterzy, pielgrzymowanie to obraz naszego życia. Czy zatem to życie może się odmienić po rekolekcjach w drodze?

Reporterzy radia RDN, którzy uczestniczyli w pielgrzymce, mówią, że umocnili swoją wiarę.

-Pielgrzymka do Jasnogórskiej Pani to droga pełna radości i wzruszeń, ale także wielu refleksji nad własnym życiem. Dostrzega się te najmniejsze gesty, który w codziennym życiu są nieraz niezauważalne. To czas pogłębienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. To był także czas dla nas – dla ekipy radiowej, gdzie w trudach szybkiej pracy byliśmy zawsze razem i mogliśmy na sobie polegać tworząc taką radiową rodzinę – zauważa Agnieszka Kozioł.

Z przemyśleń w drodze mogą powstać także konkretne postanowienia.

-Rekolekcje w drodze do Jasnogórskiej Pani to dobry czas na rachunek sumienia. Tegoroczna pielgrzymka i słowa rekolekcjonisty uświadomiły mi, że w życiu ważna jest rodzina. Często zaniedbywana czy też niedoceniona. Brak rozmowy, odwiedzin, wspólnego posiłku, spaceru, czy nawet drobny gest. Zauważyłem, że trzeba to zmienić w moim życiu – deklaruje Grzegorz Golec.

Radiowcy zauważyli również, że nawet wędrowanie z mikrofonem pozwoliło im duchowo przeżyć pielgrzymkę. Na ten czas reporterzy z Tarnowa i Nowego Sącza stali się jedną rodziną.

Posłuchaj:
Agnieszka Kozioł
Grzegorz Golec
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN