Pielgrzymka Romów przybyła do bł. Karoliny. – To szczególne miejsce – mówią pielgrzymi

26.09.2021

Ogólnopolska pielgrzymka Romów w tym roku przybyła do Wał-Rudy i  Zabawy by zawierzyć zdrowie swoich najbliższych i całego świata bł. Karolinie.

To szczególne miejsce, które wywarło na nas ogromne wrażenie – mówią pielgrzymujący Romowie.

Przyjechaliśmy tutaj pielgrzymować, poznać całą historię, zobaczyć jak tu jest. – Jesteśmy bardzo wierzący w Boga, w Matkę Boską, dlatego tutaj jesteśmy, modlimy się. – Dowiedzieliśmy się całą historię bł. Karoliny, cuda się tutaj zdarzają i mamy nadzieję, że wyprosi wszystkie prośby jakie mamy. – Bardzo ładnie tutaj jest. – Jeździmy co roku do Limanowej, dzisiaj jesteśmy tutaj. Modlić się o zdrowie, o dzieci, o wnuków.

Romowie bardzo przeżywają postać bł. Karoliny – mówi ks. Stanisław Opocki, krajowy duszpasterz Romów.

Bardzo ją cenią i są zachwyceni jej świętością. Tym bardziej, że Romowie bardzo cenią sobie czystość przedmałżeńską. To ma dla nich wielkie zdarzenie i znajdują podobieństwo tutaj u bł. Karoliny. Myślę, że ta pielgrzymka przyniesie wielkie owoce. Będą czerpać z jej życia i świętości.

Romowie w poprzednich latach udawali się na pielgrzymkę do Limanowej. To ich pierwsza wizyta u bł. Karoliny. Pielgrzymujący przyjechali m.in. z Nowego Sącza, Krośnicy, Mielca i Stalowej Woli.

Posłuchaj:
Romowie
Ks. Stanisław Opocki
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN