Pieniądze na likwidację barier dla osób niepełnosprawnych również dla Sądecczyzny

31.07.2018

Niepełnosprawni z regionu sądeckiego skorzystają na rządowym programie Dostępność Plus – przekonywała w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. Na wyrównywanie szans i likwidację barier architektonicznych w kraju, zostanie przeznaczone 23 miliardy złotych. Trafią one między innymi do szkół i budynków administracji publicznej.

– Ważne jest by dla potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowywać również komunikację zbiorową. Oczywiście nowoczesne niskopodłogowe autobusy pojawiają się już na sądeckich drogach, ale jest ich ciągle za mało. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy także szkolenia z języka migowego – tłumaczyła Marta Mordarska.

W ostatnim czasie 150 tysięcy złotych trafiło do 4 szkół z gminy Gródek nad Dunajcem. Za te pieniądze powstaną między innymi specjalne podjazdy dla niepełnosprawnych, wyremontowane zostaną też łazienki.

PFRON i małopolskie Kuratorium Oświaty chcą przeprowadzić szkolenie dla dyrektorów szkół, by przekazać jak zdobywać dofinansowania.

Posłuchaj:
Marta Mordarska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN