Pieniądze na nowy stadion Sandecji jednak nie z kredytu?

18.10.2017

Nowy Sącz chce sprzedać część udziałów w jednej ze spółek miejskich Polskiemu Funduszowi Rozwoju, który jest spółką skarbu państwowa, za 30 milionów złotych. Pojawiła się informacja, że te pieniądze miałby pomóc sfinansować budowę stadionu Sandecji.

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak jednak zaprzecza.

To jest zupełnie niezwiązane z budową stadionu. Jeżeli Polski Fundusz Rozwoju obejmie udziały w jednej z naszych spółek, wtedy będziemy decydować o pieniądzach. Ale nie jest powiedziane, że są to pieniądze przeznaczone na budowę stadionu. Może to być każdy inny, dobry cel. Chodzi o to, by jak najmniej obciążać bieżący budżet miasta – mówi Nowak.

Ryszard Nowak zamierza jeszcze w tym miesiącu zwołać sesję rady miasta, by przegłosować pomysł sprzedaży udziałów tej państwowej spółce. Jeśli to się uda, będzie można rozpocząć procedurę zbierania ofert, choć prezydent Nowego Sącza nie jest zainteresowany ofertami spółek z obcym kapitałem. Co jeśli te będą korzystniejsze niż propozycja Polskiego Funduszu Rozwoju?

Nie sprzedam udziałów spółki. Spółka kupująca ma być stabilna, gwarantująca dalszy rozwój. Nie chciałbym być niemile zaskakiwany przez udziałowca jakimiś roszczeniami – wytłumaczył Ryszard Nowak.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN