Pieniądze na usuwanie skutków epidemii koronawirusa [WIDEO]

04.05.2020

300 tysięcy złotych na usuwanie skutków epidemii koronawirusa przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Pieniądze mają pomóc szpitalom w zabezpieczeniu odpadów medycznych.

Jeszcze w tym miesiącu będzie wiadomo, które szpitale na terenie Małopolski otrzymają wsparcie – poinformował na antenie RDN Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

– Rozpisaliśmy konkurs, wyłoniliśmy już wstępnie kilka szpitali, uzgadniamy ostatecznie liczbę z wojewodą małopolskim. Najdalej w maju, a chcemy to skrócić do najbliższego czasu, podpisać stosowne umowy i środki przekazać. Mam nadzieję, że te środki pomogą przede wszystkim w utylizacji tych skażonych odpadów, a szczególnie w tych szpitalach, które walczą z koronawirusem.

Jak dodaje gość porannej rozmowy Słowo za Słowo, odpady medyczne zostaną zutylizowane przez fachowe firmy.

Zabezpieczenie zużytego sprzętu: kombinezonów, maseczek czy rękawic ogranicza zakażenia koronawirusem.

Ogółem wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce na zagospodarowanie odpadów z oddziałów zakaźnych przeznaczyły ponad 3 miliony złotych. Pomoc ma trafić do 50 szpitali.

Posłuchaj:
Kazimierz Koprowski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN