Pieniądze ze “Sportowej Polski” rozdane. Gdzie trafią w regionie tarnowskim?

12.08.2021

Łącznie cztery gminy z regionu tarnowskiego i jedna z regionu bocheńskiego otrzymały rządowe dofinansowanie na budowę lub remont infrastruktury sportowej. Najwięcej, bo 1,7 miliona złotych dostał Nowy Wiśnicz, gdzie samorząd rozbuduje pływalnię.

W regionie tarnowskim najwyższe dofinansowanie trafiło do Lisiej Góry. Za te środki zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne w Brzozówce. Pieniądze trafiły jeszcze do Rzepiennika Strzyżewskiego (Przebudowa boiska w Rzepienniku Suchym, budowa ścieżki rowerowej w Olszynach) Gminy Tarnów (Budowa hali sportowej w Woli Rzędzińskiej) i Zakliczynie (Przebudowa boiska w Faściszowej)

– Łącznie w skali kraju dofinansowanych zostało 260 inwestycji – mówi poseł PiS Anna Pieczarka.

– Przypomnę, z tytułu tego programu mogą powstawać wszystkie obiekty sportowe, czyli stadiony, boiska, tam gdzie możemy swoją sprawność fizyczną rozwijać. Kolejny nabór tak jak rozmawiałam z ministrem Osuchem już we wrześniu.

Gmina Zakliczyn otrzymała z tego rozdania nieco ponad 300 tysięcy złotych. Zaplanowano wymianę nawierzchni asfaltowej na sztuczną nawierzchnię wraz z wyposażeniem i infrastrukturą zewnętrzną.

– Poprawiony zostanie stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, co ułatwi na przykład realizację zajęć z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu – cieszy się burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

W tym roku do samorządów z programu Sportowa Polska trafi jeszcze blisko 200 milionów złotych. Dofinansowanie sięga od 30% do 80% wartości całej inwestycji.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN