Pierwsi złapani na nieprzestrzeganiu kwarantanny w powiecie limanowskim

26.03.2020

Limanowska policja odnotowała już pierwsze przypadki łamania kwarantanny. W jednym z przypadków chodziło o mężczyznę, który wyszedł ze szpitala, chociaż przebywała w nim pacjentka z koronawirusem.

Jak informuję nas rzecznik limanowskiej komendy, w powiecie jak dotąd odnotowano dwa poważne naruszenia dotyczące kwarantanny. Jako pierwszy zatrzymany miał być mężczyzna, który bagatelizując ciążące na nim obowiązki wybrał się do sąsiedniej miejscowości. Na swojej działce z 5 innymi mężczyznami pracował przy budowie domu.

Policjanci zatrzymali też 52-letniego pensjonariusza DPS-u. Mężczyzna przebywał na oddziale limanowskiego szpitala, gdzie dializowana była kobieta, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pensjonariusz odnalazł się w miejscowości Rupniów gdzie został też przekazany pod opiekę karetki pogotowia.

Policjanci o takich przypadkach informują służby sanitarne, a na dodatek prowadza też własne czynności wyjaśniające w związku z ( Art. 116. KW ) nieprzestrzeganiem nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej.

Warto też przypomnieć, że według najnowszych ustaleń osobom łamiącym kwarantannę grozi do 30 tysięcy złotych kary.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN