Pierwsza łopata na Stadionie Miejskim w Tarnowie – Mościcach ma być wbita najprawdopodobniej jesienią przyszłego roku – informuje tarnowski magistrat

08.11.2019

Zadanie, jak zapewniają urzędnicy, jest na etapie finalizowania dokumentacji projektowej. Na końcu miasto otrzyma kosztorys inwestorski.

– Zmierzamy do finalizacji dokumentacji projektowej. Posiadamy już projekt budowlany, który jest uzgodniony zarówno z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz z żużlową Ekstraligą. Idziemy w dobrym kierunku. Oczywiście, są pewne przeszkody, m.in. z uzyskaniem decyzji środowiskowej, która się jednak opóźni. Myślę, że do końca roku tę dokumentację powinniśmy mieć opracowaną – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Rafał Nakielny.

Modernizacja obiektu, jak już wcześniej zapowiadano będzie odbywać się w kilku etapach.

Ile ich będzie, zależy od wartości kosztorysowej tej inwestycji. Możliwe, że będziemy mogli je połączyć – dodaje Rafał Nakielny.

– Zakładamy, że prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku i dalej zostajemy przy tej koncepcji, która była pierwotnie uzgodniona, czyli: 9600 miejsc siedzących i 2100 miejsc stojących, tor żużlowy o długości 391 metrów, boisko do piłki nożnej, ze sztuczną i podgrzewaną murawą o wymiarach około 100 m x 64 m.

Inwestycja ma być w całości finansowana ze środków miejskich, bo, póki co, nie udało się uzyskać dofinansowania.

Jej dokładny koszt będzie znany po uzyskaniu kosztorysu inwestorskiego.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN