Pierwsze lokalne przymrozki za nami. Będzie cieplej

19.09.2020

Chłodniej może być jeszcze w nocy z soboty na niedzielę, ale kolejne noce będą cieplejsze.

Temperatura z soboty na niedzielę może spać do 3 stopni Celsjusza. Szansa na na przymrozki w kolejne noce jest znikoma – mówi synoptyk z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Mateusz Barczyk. – W ciągu najbliższych dni to widmo przymrozków, zimnych nocy trochę się odsunie, ponieważ od niedzieli z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej i aż tak zimne noce będą mało prawdopodobne. Oczywiście temperatura w dzień będzie szybko spadać – będą duże różnice między dniem a nocą. Jednak przynajmniej do końca przyszłego tygodnia przymrozków nie powinniśmy się spodziewać. Od czwartku zaczęło napływać nad Małopolskę powietrze pochodzenia arktycznego i ono jest chłodne i suche.

Od poniedziałku dni mają być coraz cieplejsze i tak aż do czwartku.

We wtorek może być nawet 26 stopni C. Wtorek to pierwszy dzień astronomicznej jesieni i to będzie bardzo ciepły początek jesieni. W środę mogą pojawiać się już przelotne opady deszczu, ale ciepła pogoda utrzyma się do czwartku. Wszystko może się zakończyć w piątek, kiedy pojawi się nad Polską bardzo rozległy front atmosferyczny z dużą ilością chmur i deszczu.

Jak dodaje synoptyk, październik zapowiada się huśtawką pogodową – ciepłe dni na przemian ze znacznym ochłodzeniem i deszczem.

Posłuchaj:
Mateusz Barczyk
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN