Pierwsze wypłaty z programu Dobry Start wpłyną na konta jeszcze w tym tygodniu

20.07.2021

Ponad 82 tys. wniosków zarejestrowały już małopolskie placówki ZUS o świadczenie 300+ na wyprawkę szkolną. Wnioski dotyczą 121 tys. dzieci.

W całej Polsce wnioski złożyło ponad milion osób. Jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców i opiekunów wpłyną pierwsze wypłaty.

Do tarnowskiego oddziału ZUS wpłynęło 13 tysięcy wniosków – poinformowała RDN Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Wnioski do tegorocznej edycji programu Dobry Start można składać wyłącznie elektronicznie – dodaje rzecznik.

– Można użyć Platformy Usług Elektronicznych ZUS portalu emp@tia lub także bankowości elektronicznej. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważne jest to, aby podać numer rachunku we wniosku. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie także przez bankowość elektroniczną, czy przez portal emp@tia, znajdzie wszystkie informacje o tym wniosku na PUE.

ZUS uruchomił specjalną infolinię 22 290 22 02, na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

W ramach programu Dobry Start wszyscy rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł.

Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom, które uczą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, do ukończenia 20. lub 24. roku życia w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada. Dodajmy, że zainteresowane osoby mogą liczyć na pomoc w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku.

ZUS uruchomił mobilne punkty, które będą m.in. 22 lipca od 9.00 do 13.00 w Urzędzie Pocztowym przy ul. Jana Pawła II w Tuchowie.

23 lipca informacji można zasięgnąć w budynku GOPS w Szczurowej. 30 lipca od 9.00 do 12.00 taki punkt będzie w KRUS w Tarnowie przy ul. Wałowej 12.

Posłuchaj:
Anna Szaniawska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN