Pierwszy odcinek Sądeczanki będzie gotowy za trzy lata

04.11.2020

Przejazd z autostrady w kierunku Nowego Sącza nową obwodnicą Brzeska nastąpi prawdopodobnie w listopadzie za trzy lata. Tak wynika z warunków rozstrzygniętego przetargu na projekt i budowę I odcinka nowej Sądeczanki. 

Droga przebiegająca od łącznika autostradowego do obecnej trasy nr 75 w rejonie ulicy Mickiewicza ostatecznie będzie kosztować ponad 98 milionów.

Odcinek o długości 3 kilometrów wybuduje firma Eurovia Polska. O zlecenie zabiegało sześciu wykonawców, prócz kosztów oceniano też termin realizacji i okres gwarancji. Nowa droga będzie posiadać dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

To bardzo istotne połączenie – mówi Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Bardzo istotne dla mieszkańców Brzeska jak również dla wszystkich jadących na południe w stronę Nowego Sącza, ponieważ jednak omijamy miasto, które się korkuje i to połączenie z autostradą A4 staje się wygodniejsze.

Wykonawca odpowiada też za łączniki, wyburzenia budynków, przełożenie koryta Uszwicy i nowy system odwodnienia. Na obwodnicy powstaną ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i przepusty ekologiczne z ogrodzeniem naprowadzającym. Zaplanowano nasadzenia zieleni i odtworzenie lasu łęgowego.

Ustalenia wejdą w życie, kiedy pozostali wykonawcy, którzy złożyli oferty nie będą się odwoływać od rozstrzygnięcia przetargu.

 

Posłuchaj:
Iwona Mikrut
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN