Piesi będą bardziej widoczni

09.06.2021

W Tarnowie zostaną podświetlone szczególnie niebezpieczne przejścia, by piesi byli lepiej widoczni. Nowe systemy oświetleniowe mają pojawić się jeszcze w czerwcu.

Chodzi o to, by kierujący mogli dobrze widzieć sylwetkę pieszego, która będzie oświetlona poziomo z dwóch stron, a przechodzący przez przejście byli w stanie właściwie rozpoznawać zbliżające się pojazdy – tłumaczy dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek.

Jak mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w tarnowskiej Policji, Sebastian Bąk, każdy taki element spowoduje większą ostrożność i podniesie poziom bezpieczeństwa.

– W Tarnowie mamy kilka takich miejsc, gdzie to zagrożenie na przejściach dla pieszych występuje, zwłaszcza te drogi dwujezdniowe, gdzie mamy po dwa pasy w jednym kierunku z przejściami dla pieszych. Często dochodzi do takich sytuacji, gdzie kierujący, jadący jednym pasem, zatrzymuje się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a drugi jadący obok nie zwraca na to uwagi i wjeżdża na to przejście. To powoduje bardzo groźne sytuacje, gdzie pieszy może ucierpieć.

Na razie dodatkowe systemy oświetleniowe pieszych pojawią się na trzech przejściach: na Matki Bożej Fatimskiej – w rejonie Zespołu Przychodni Specjalistycznych, na Słonecznej – na drugich pasach od ronda oraz na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Nowym Światem.

Posłuchaj:
Sebastian Bąk
Jadwiga Koziol, fot. zdjęcie poglądowe
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN