Piesi kontra wiadukt, czyli nielegalnym przejściem na skróty

08.06.2018

Remont nie przeszkadza tarnowianom w swobodnym przechodzeniu pod modernizowaną przeprawą kolejową przy ul. Gumniskiej w Tarnowie.

Przejazd nie został jeszcze oddany do użytku, ale mimo to coraz więcej osób decyduje się skracać sobie drogę do centrum Tarnowa właśnie poprzez plac budowy. – Mam krócej do pracy. Nie będę chodził przez działki i nadrabiał 15 minut drogi. To jest dużo krótsza droga do szkoły, nawet do przystanku autobusowego. Nikt tego nie kontroluje, więc można z tego korzystać. Ludzie chodzą tędy, widzę jak wracają z kościoła w niedzielę i nawet ochroniarz stróżujący się nie czepia. Można trochę niewygodna trasa, ale liczy się, że jest bliżej i szybciej – mówią mieszkańcy okolicy remontowanego wiaduktu.

Od początku remontu zabiegaliśmy o to, żeby ruch pieszych był tam wprowadzony – tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji. – Dlatego, że teren inwestycji jest placem budowy, to kierownik budowy decyduje o warunkach, kryteriach bezpieczeństwa na obszarze, na którym są prowadzone prace i przede wszystkim od jego decyzji zależy możliwość wprowadzenia tam ruchu. Ruch przez plac budowy, jeżeli taką decyzję podejmie kierownik, może być prowadzony, ale muszą być zachowane warunki bezpieczeństwa – informuje.

Obecnie pod wiaduktem przy Gumniskiej wykonywane są prace nawierzchniowe. Planowo remont ma się zakończyć w sierpniu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN