Pijani na Pogotowiu w Brzesku postrachem pacjentów – interwencja RDN

07.09.2017

Pracownicy placówki narzekają na agresywne zachowania niektórych osób. Personel medyczny SOR jest obrażany a nawet atakowany przez nietrzeźwych, których przywożą karetki i Policja. Lekarze i pielęgniarki muszą się nimi zająć, podczas gdy inni pacjenci, w kolejkach, czekają na pomoc medyczną.

Musiałam uciekać z dzieckiem. Nie chciałam by mój synek, który był przeziębiony, patrzył na pijanego pacjenta, który wulgarnie się zachowywał – mówi pani Edyta. – Bałam się o swoje zdrowie i dziecka – dodaje

Najgorzej jest w weekendy. Jak podkreśla doktor Adelina Skupiewska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzesku, co trzeci pacjent, który do nich trafia, jest pijany. – To jest agresja, czasami ci pacjenci odmawiają zgody na leczenie czy wykonanie badań – mówi.

Nieraz dostałem w głowę jakimś rzuconym we mnie przedmiotem. Czasami pomagamy pielęgniarkom krępować pacjentów agresywnych, którzy są upojeni alkoholem. Wzywamy też policję – dodaje doktor Zbigniew Żabiński, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych w Brzesku.

Nie tak dawno pijany pacjent zdemolował ambulans. Odpowie za to przed sądem.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN